Konkurs na stanowisko programisty ML – zakończony

Konkus dotyczy zatrudnienia w projekcie INKUB – Inwentaryzacja stanu technicznego Nieruchomości KUBaturowych oparta o wykorzystanie BSL i SI. Rekrutacja odbywa się poprzez  Ośrodek Badań dla Biznesu, projekt będzie realizowany na Politechnice Warszawskiej (Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych).

Projekt dotyczy badań na metodyką wykorzystania sensorów fotogrametrycznych w procesie inwentaryzacji oraz oceny stanu technicznego nieruchomości z użyciem bezzałogowych statków powietrznych (BSP) oraz sztucznej inteligencji (SI). W ostatnich latach dynamiczny rozwój bezzałogowych systemów latających i sensorów im przeznaczonych wsparty został rozwojem technik przetwarzania danych z użyciem sztucznej inteligencji. Nowa usługa w zakresie wykorzystania dronów i algorytmów stosujących sieci neuronowe w automatyzacji prac inwentaryzacyjnych jest głównym celem niniejszego projektu. Realizowane prace badawcze przewidują badania przemysłowe mające na celu stworzenie metodyki zbierania danych wejściowych (zdjęć fasad i dachów w zakresie optycznym i termalnych, skanowanie laserowe z drona) dla celu jak najbardziej poprawnego tworzenia produktów spełniających oczekiwania klienta planowanej usługi, tworzenia algorytmów automatycznej analizy obrazów w locie i zbierania dokładniejszych danych w miejscach wykrytych uszkodzeń, opracowania algorytmów wykrywania z użyciem SI uszkodzeń i obiektów zainteresowania podczas inwentaryzacji fasad nieruchomości kubaturowych. W ramach prac rozwojowych przewiduje się testowanie i optymalizację algorytmów analizujących dane w locie oraz implementacje opracowanych algorytmów, wdrożenie usługi typu AaaS oraz portalu internetowego umożliwiających świadczenie usług z wykorzystaniem różnorodnych platform oraz w postaci aplikacji ze zdefiniowanymi narzędziami. W ramach prac przedwdrożeniowych planuje się także opracowanie prototypu nowej usługi i prace pilotażowe.

Programista Machine Learning

Wymagania:

• Znajomość podstaw Informatyki i Matematyki w zastosowaniach informatycznych: Statystyka, Analiza Matematyczna, Algebra, potwierdzone dyplomem studiów I stopnia na odpowiednim kierunku.
  • Doświadczenie w programowaniu (Python lub C++), potwierdzone zrealizowanymi projektami informatycznymi.
  • Dobrze widziane doświadczenie w uczeniu maszynowym lub uczeniu głębokim.
  • Zaangażowanie na poziomie 0.5 etatu miesięcznie (około 84 godzin).
  • Gotowość do zaangażowania się w projekt na okres 9 miesięcy, poczynając od 01.10.2022

Zakres prac:

• prace programistyczne w ramach tworzenia algorytmu weryfikującego kompletność danych,
  • symulacje,
  • kodowanie narzędzi badawczych.

Oferujemy:

• Pracę w projekcie badawczym finansowanym przez NCBiR
  • Dostęp do klastrów CPU / GPU
  • Możliwość wykorzystania wyników pracy przy przygotowaniu pracy magisterskiej
  • Elastyczne godziny pracy, które da się pogodzić ze studiowaniem (zatrudnienie na umowę zlecenie)

Jak aplikować?

Wyślij:

• swoje CV,
  • linki do swoich najciekawszych projektów,
  • ew. linki do swoich publikacji,
  • dodatkowe informacje, które uznasz za właściwe

na adres obb.mini (at) pw.edu.pl z dopiskiem [INKUB] do 19.09.2022.