Prezentacja wyników projektu CoMobility na konferencji COINs 2022

Dyrektor Ośrodka dla Biznesu, dr inż. Marcin Luckner, przedstawił, na konferencji COINs 2022, prezentację Towards sustainable transport behaviours: Data Science and Social Science collaboration to enable environmentally-friendly mobility behaviours in urban areas.

Prezentacja opisuje współpracę naukową Politechniki Warszawskiej (Maciej Grzenda, Marcin Luckner) i Szkoły Głownej Handlowej (Katarzyna Archanowicz-Kudelska) dotyczącą poszukiwania czynników wpływających na wybór środka transportu.

Wspólpraca obejmuje połączenie badań jakościowych – projekty Design Thinking studentów kierunku Inżynieria i Analiza Danych i badania grup fokusowych przeprowadzonych przez SGH – i ilościowych – analiza danych ankietowych z wykorzystaniem uczenia maszynowego – przeprowadzonych wśród rodziców uczniów trzech warsawskich szkół podstawowych.

Wyniki obydwu podejść potwierdziły, że decydującymi czynnikami wybotru środka transporu są, między innymi, czas podróży i dostępność połączeń.

Konferencja COINs 2022 odbyła się w ramach Festiwal Przyszłości Bomba Megabitowa, w dniach 11-12.09.2022 w Krakowie.

Badania zrealizowano w ramach projektu CoMobility, który korzysta z dofinansowania o wartości 2,05 miliona euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Celem projektu jest dostarczenie pakietu narzędzi i metod do współtworzenia zrównoważonej mobilności obszarów zurbanizowanych