Ośrodek Badań dla Biznesu Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej

Koło naukowe

30 czerwca 2011 na naszym wydziale powstało nowe koło naukowe: Koło Naukowe Innowacyjnych Systemów Informacyjnych. Jednym z zadań koła jest organizacja studentów naszego wydziału zainteresowanych poszerzaniem wiedzy na temat zastosowań technologii informacyjnych i udziałem w spotkaniach ze specjalistami – praktykami.

Studenci - założyciele koła zdefiniowali cele koła następująco:

Koło Naukowe Innowacyjnych Systemów Informacyjnych powstało, gdyż chcemy wykorzystać możliwości, jakie daje współpraca wydziału z wiodącymi firmami do poszerzania swojej wiedzy i zdobywania doświadczeń w praktycznych projektach. Już w lipcu w siedzibie Orange Labs odbyły się warsztaty z technologii Voice over IP prowadzone przez profesjonalistów z Orange Labs i Siemens Enterprise Communications, w których braliśmy udział. Planujemy dłuższą współpracę z Orange Labs, jak również z innymi firmami, przy wsparciu opiekuna naszego koła dr M. Grzendy. Staramy się pozyskać do współpracy profesjonalistów z dużych firm, którzy chętnie odpowiadają na pytania i wprowadzają nas w świat innowacyjnej informatyki. Chcielibyśmy również wykorzystać dostępne materiały do zdawania egzaminów certyfikowanych przez największe firmy IT. Po wakacjach ostro ruszamy do przodu. Jeśli chcesz do nas dołączyć, albo po prostu dowiedzieć się więcej, napisz na: knisi.zarzad@gmail.com

Serdecznie zapraszamy,

Maciej Witan, Mateusz Bysiek, Karolina Baltyn

Informacje na temat działalności koła dostępne są na stronie isi.mini.pw.edu.pl. Studentów zainteresowanych w/w działaniami zachęcamy do kontaktu i wstępowania do koła naukowego. Ułatwi to m.in. przygotowanie kolejnych spotkań z przedsiębiorstwami i tematów wspólnych projektów oraz prac dyplomowych w interesujących dla Państwa tematach!